Blog firmowy

laptop

Blog to specyficzna strona internetowa, która pozwala na publikacje materiałów na zasadzie serwisu newsowego. W odróżnieniu od strony statycznej, czyli takiej na której jest umieszczony na przykład artykuł i stanowi on stały element tejże strony – na stronie głównej bloga pojawiają się skróty najnowszych postów. Sam blog może stanowić stronę główną witryny – wówczas jest ona po prostu blogiem, albo też być jednym z elementów menu, ale nie strona główną. 

Co daje prowadzenie bloga w przypadku firmy? 

Przede wszystkim buduje wizerunek. Jeżeli publikujesz jako na przykład producent schodów z drewna, artykuły na temat różnych aspektów tej dziedziny – rodzaju drewna, kolorystyki, doboru takiej czy innej technologii i robisz to w sposób przystępny – możesz zyskać zaufanie jako specjalista. 

Blog służyć może marketingowi. Na blogu firmowym możesz też prezentować zrealizowane zlecenia, czym zachęcisz potencjalnych klientów do skontaktowania się z tobą. 

Regularnie prowadzony blog, gdzie publikuje się wyniki swojej działalności i profesjonalne treści mówi Internautom, że firma dobrze funkcjonuje, ma się czym pochwalić a jej właściciel czy też pracownicy znają się na rzeczy. 

Drugim istotnym aspektem jest SEO. Blog może wpłynąć pozytywnie – przy odpowiedniej architekturze witryny i dobrym zastosowaniu linkowania wewnętrznego na wzrost pozycji  w wyszukiwarce Google na frazy związane z oferta firmy. 

 

Author: admin