Ekonomia na niby

Od kilkudziesięciu lat w Europie i USA ale także w innych państwach uskutecznia się sztuczna ekonomię.  

Po zlikwidowaniu parytetu złota w 1971 roku w USA dolar stał się manipulowalny i z tego faktu korzysta rząd Stanów oraz FED. Mogą po prostu wypuszczać bez opamiętania potęzne ilości pustego pieniądza w świat. USA w ten sposób finansuje wiele rzeczy. Oznacza to m.in.: okradanie ludzi z ich oszczędności.  

USA będące niegdyś najbardziej liberalnym państwem na świecie obecnie przoduje w socjalnych wynalazkach polegających po prostu na rozdawnictwie pieniędzy. Zamiast pozwalać wielkim firmom upadać pompują w nie pieniądze podatnika. Nie opłaca się dobrze prowadzić firmę, bo firmy źle zarządzane w razie kłopotów mogą liczyć w razie czego na zastrzyk pieniędzy od rządu. Zanika funkcja weryfikacyjna rynku. Słabe firmy odpadają, te które potrafiły zaoferować dobre produkty czy usługi, dobrze zarządzać swoimi zasobami i osiągać zyski zostają na rynku. 

Europa to już bagno, jeżeli chodzi o socjalizm. Unia Europejska jako swojego patrona ustanowiła komunistę – Altiero Spinelliego. To właściwie mówi wszystko jakie siły rządzą tym sztucznym tworem jakim jest Unia Europejska. Poziom interwencjonizmu i kontroli gospodarki jest iście orwellowski. Zresztą nie tylko tych dziedzin – również m.in.: kwestii światopoglądowych. 

Poziom życia obywateli USA i Europy Zachodniej od lat 80-tych cały czas obniża się. Okazuje się, że ekonomia to wielkości i procesy rzeczywiste, podlegające pewnym naturalnym prawom – takim jak chociażby prawo popytu i podaży a próby ich zlekceważenia prowadzą do bardzo negatywnych skutków. 

 

 

Author: admin